Drobečková navigace

Úvod > Novinky > 10 (nejlepších) důvodů proč tančit salsu!

10 (nejlepších) důvodů proč tančit salsu!1. Udržuje kosti a klouby zdravé. Salsa pomáhá při předcházení a léčbě osteoporózy (křehkost kostí) mužů i žen. Zejména ženám po menopauze, kdy dojde k drastickému úbytku estrogenu, což zpomalí vstřebávání vápníku do kostí. A díky tomu, že salsa udržuje klouby lubrikované, předchází i artritidě, zánětlivému onemocnění kloubů.

2. Napomáhá úbytku váhy. Salsa zlepšuje kvalitu krevního oběhu, čímž urychluje spalování kalorií a zlepšuje naši výdrž (což se hodí i mimo intimní chvilky :-P). Odhaduje se, že v závislosti na rychlosti a intenzitě tancování, umožňuje salsa spalování 5 až 10 kalorií za minutu. 

3. Posiluje svaly. Salsa cíluje všechny (více-méně) hlavní svalové skupiny. Sval hýžďový, hamstringy (zadní strana stehen), kvadriceps (přední strana stehen), lýtka a svaly středu těla budou procvičeny velice intenzivně za účelem zvládnutí různých figur, variací a krokových sekvencí. Horní část těla a paže musí udržovat specifické držení, takže se zapojí také, i když do menší míry :-). 

4. Udržuje tělo mladé. Tanec (salsa :-P) je nesmírně důležitý, pro udržení mládí a vitality. Velkým způsobem zpomalí proces stárnutí. Prospívá Vašemu srdci, kardiovaskulárnímu systému a kapacitě plic. 

5. Snižuje cholesterol. Nové výzkumy prokázaly, že pro účely měření kvality zdraví je potřebné změřit jak "špatný" tak "dobrý" cholesterol. Salsa přispívá ke kontrole lipidů, což zvyšuje HDL (High density lipoproteins - tzv. dobrý cholesterol) a snižuje LDL (low density lipoproteins - tzv. zlý cholesterol). Mimoto je tanec skvělý i pro diabetiky, protože napomáhá regulaci cukru v krvi.

6. Zlepšuje rovnováhu. Udržet rovnováhu v jedné pozici je sice jednoduché, ale v několika pozicích, které se v tanci rychle střídají je to mnohem náročnější. I za střízliva ;-). Tanec toto umění zdokonaluječímž posiluje hlavní stabilizační systém, chrání střed těla a snižuje riziko zranění v běžných, každodenních činnostech a zároveň zlepšuje koordinaci a posiluje reflexy. Tím, že posiluje propojení našeho těla s myslí je tanec skvělý způsob jak udržet centrální a periferní nervové systémy ve špičkové kondici.

7. Zlepšuje osobní vztahy. Manželé? Problémy v rodině? Ztratili jste tu pověstnou "jiskru"? Řešení je nasnadě...salsa :-) Pomůže Vám budovat vztahy s ostatními procítěným, upřímným a celkově unikátním způsobem, který nejenom, že znovu zažehne tu "jiskru", ale zkvalitní i komunikaci mezi Vámi a vaším partnerem.

8. Posiluje sociální dovednosti. Tanec je odpočinková a zábavná aktivity. Vytváří nám společenský život, a poskytuje prostor k získání nových přátel, jako jsem já :-P

9. Zkvalitňuje paměť. Ruku na srdce...koho baví se učit...mě teda jo, ale to sem nepatří :-) Tohle je o Vás :-D Kdo se kdy učil nové kroky, variace, figury, či nedejbože sestavy ví, jak náročné na paměť to může být...To ze salsy dělá skvělé mentální cvičení pro naše mozečky :-P A mentální cvičení udrží Vaši mysl mladou, rychlou, hbitou a otevřenou :-)  

10. Udržuje emoční zdraví. Tanec zvyšuje hladinu endorfinů, čímž nás činí šťastnějšími. To je to, čím bojujeme se stresem a depresemi, největšími nepřáteli imunitního systému. Tanec pomáhá k tvorbě vnitřní disciplíny a sebevědomí (mluvím z vlastní zkušenosti ;-P) Zlepšuje harmonii mezi naší myslí a tělem, čímž dodává pocit blaženosti :-)

No...tak...a teď už to víte. Nejenom, že Vás to bude bavit, salsa je prostě universálně dobrá...díky ní budete zdravější, šťastnější a víc sexy (a taky víc nesmrtelní...prej...) ...v sekci AKTUALITY (nahoře...) najdete stávající a připravované taneční kurzy tohoto, jak už teď jistě víte, božského tance :-). Rádi Vás poznáme a uvidíme na tanečním parketu ;-)

Viktor


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů